BIOGRAFIE

kouzelník||Mág||RadekR

Jak jsem začal...

K magii jako takové jsem přišel, dá se říct jako slepý k houslím. V roce 2004, kdy mi bylo 7.let jsem dostal k narozeninám od tety knížku s kouzly. Mám sestru, ta knížka měla být pro nás pro oba, jenomže jí to nějak nelákalo a proto jsem s tím zůstal sám. Byl jsem zvídaví, proto jsem to otevřel a začal se o to zajímat, když jsem zjistil, že je to celkem zajímavé a chytré. Tak jsem si mohl připravit pár triků, které jsem mohl předvést mým přátelům, ve škole a okolí a později po úspěšných ohlasech jsem mohl stvořit můj první program k vystoupení. Tehdy moje sestra vystupovala se mnou jako asistent, ale pak jsem si řekl, že s kouzlením budu pokračovat jenom já sám. Léta ubíhala, já jsem se stával lepším v tom, co dělám, tvořil jsem si lepší rutiny. Dokonce i nějaké triky jsem sám vymýšlel. Ukázalo se, že mám neobyčejně nadané prsty, tak se hlavně věnuji manipulaci jak s kartami, tak i s dalšími předměty jako jsou třeba míčky, které můžete shlédnout v mém představení. Později mě přijali do Unie Moravských kouzelníků (UMK), tato unie sdružuje všechny lepší kouzelníky v okolí Moravy a Slezska. Když jsem začínal se svými představeními, můj pseudonym byl Kouzelník R a D e K. Později jsem přešel na jméno Mág RADEKR,které se již zachovalo. Jezdím na různé přednášky o magii. Např.Maická posilovna v Přerově nebo také na mezinárodní přehlídku kouzelníků v Uherském Hradišti, která nese název Magic Fest - Nyní již Mistrovství ČR v moderní magii. Moje představení jsou na míru pro každého. Mám stvořeny programy pro dětské představení, pro společenské akce, svatby, večírky.
Na jevišti se specializuji na šátky, které nechávám proměňovat se v hůlky a opačně. Taky různé manipulace, mizení a objevovaní míčků + nový program 52 odstínů červené, které je ojedinělé, protože moc kouzelníků tyhle rutiny obsaženy v programu neumí. Dělám také rutiny s Tančící hůlkou, která si volně léta a vznáší kolem kouzelníka, tancuje do hudby apod. Specializuji se také mikromagii u stolu, hlavně všemožná kouzla s kartami nebo také mentální magii (řeč těla, anthologismus, apod..), kterou studuji už nějaké 3 roky. Taky se zajímám o antispiritismus a falešná média. Kromě magie rád jezdím na kole, rád bloudím horama, jak pěšky tak na kole a v současnosti studuju elektrotechniku, automatizaci  a silnoproud na střední škole.
A když zrovna nekouzlím či nejsem ve škole, tak trávím čas přípravou nových show nebo si jen tak vyjedu na kole někam do přírody.

ČERSTVÉ OCENĚNÍ

The Duke of Edinburgh International Award 

Na fotce zleva Angus Stewart  - British Embassy Prague. Lejla Abbasová - moderátorka, herečka.

PRAHA
Ve středu 6. prosince 2017 se v pražském muzeu hudby konala bronzová a stříbrná ceremonie mezinárodní britské ceny vévody z Edinburghu DofE.
Radek Šimčík (Mág RadekR) se v této ceně dostal již na stříbrnou příčku a je čerstvým držitelem 2. úrovně. K postupu na 1. úroveň mu ještě chybí zahraniční expedice, na kterou se chystá v létě 2019, kdy se podívá nejspíš do Rumunska a hlavního města Spojených arabských emirátů Dubaie.